Oferta DPS Rudzienko w woj. mazowieckim

 

Dom Pomocy Społecznej w Rudzienku oferuje dobre warunki bytowe, opiekuńcze wspomagające i edukacyjne, spełniające wszystkie obowiązujące standardy dla tego typu placówki w zakresie i formie dostosowanej do indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających.  Do rozpoznania rodzaju potrzeb mieszkańców, oraz zaplanowania odpowiedniego zakresu wsparcia podopiecznych powołany jest zespół terapeutyczno- opiekuńczy składający się z pracowników domu.

W naszym DPS mieszkańcy w większości są to osoby chodzące, lecz potrzebujące pomocy w zakresie samoobsługi ze względu na wiek i obciążenie wieloma jednostkami chorobowymi. Potrzebują oni pomocy zarówno w wykonywaniu codziennych podstawowych czynności, opieki pielęgniarskiej ( podawanie leków, obserwacja i reagowanie w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mieszkańca, pielegnacja zmian skórnych i inne),  jak też w organizowaniu dostępu do świadczeń zdrowotnych np. umawianie wizyt u lekarza POZ, oraz specjalistów.

Biorąc pod uwagę potrzeby naszych mieszkańców, bardzo dużo uwagi poświęcamy na  aktywizowaniu i podnoszeniu sprawności podopiecznych poprzez udział w terapii zajęciowej, motywowaniu do usamodzielniania się mieszkańca, nawiązywania kontaktów między współmieszkańcami. 

Terapia zajęciowa odbywa się codziennie, polega na wykonywaniu różnych robótek ręcznych, to zwykle bardziej interesuje panie, gry, wspólne spędzanie czasu i rozmowy, słuchanie muzyki. Latem uprawianie niewielkiego ogródka sprawia wielu mieszkańcom wiele satysfakcji. Jest ogródek kwiatowy i warzywny. Przy sprzyjającej pogodzie mieszkańcy lubią spędzać wolny czas na ławeczkach na świeżym powietrzu.

Oferta dla osób chcących skorzystać z naszych usług prywatnie opłacając pobyt.

Informacje o wolnych miejscach, szczegóły dotyczące warunków przyjęcia oraz odpowiedzi na Państwa pytania uzyskać można pod numerem telefonu 533 656 788

Miesięczny koszt pobytu wynosi 4380 zł.

Pokoje i warunki można zobaczyć w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku, lub w sobotę i niedzielę po telefonicznym uzgodnieniu.

Oferta dla Ośrodków Pomocy Społecznej.

Podstawową przesłanką skierowania osoby potrzebującej do niepublicznego DPS jest sytuacja, w której osobom wymagającym opieki nie można zapewnić miejsca w publicznym domu pomocy społecznej, np. z powodu braku miejsc i terminem oczekiwania  dłuższym niż 3 miesiące. Nasza współpraca z gminami kierującymi do naszej placówki swoich podopiecznych, oparta jest na przepisach art.65 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej. Osoby kierowane są w drodze decyzji o umieszczeniu i odpłatności za pobyt.

Miesięczny koszt pobytu 4380 zł. 

Zapraszamy

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Copyright © 2018 by Dom Pomocy Społecznej "Rudzienko".

05-340 Rudzienko k/Kołbieli ul.Osiedlowa 28